Medarbejdere

Jens Ettrup

Fagområde: Sygeplejerske, opmåler og konsulent for flere sygehuse på Sjælland, Fyn, Bornholm og Færøerne

Stilling: Ejer, økonomisk og faglig ansvarlig

E-mail: jens@specialbandager.dk

Jens kommer hver uge på Bispebjergs Videncenter for Lymfødem og Sår.

Har siden 1989 arbejdet med lymfødem og kompressionsbehandling, bandager og sår.

Pioner på området og har i mange år undervist og konsulteret lymfeterapeuter på hospitalerne på Sjælland, Fyn, Bornholm og Færøerne samt Hjemmesygeplejen.

Lise-Lotte Ettrup

Fagområde: Sygeplejerske, sundhedsplejerske og dipl. gestaltterapeut.

Stilling: Ejer, personalechef og daglig leder

E-mail: lise-lotte@specialbandager.dk

10 års erfaring som sygeplejerske fra forskellige hospitaler.

Arbejdet 15 år som sundhedsplejerske i Gladsaxe Kommune og 7 år med kræftramte via frivilligt arbejde i Kræftens Bekæmpelse.

Trine Toft Thejls

Fagområde: Opmåler, i klinikken og ved hjemmebesøg . Konsulterer lymfeterapeuter på Holbæk - og Hillerød Hospital

Stilling: Sygeplejerske

E-mail: trine@specialbandager.dk

Flere års erfaring fra onkologisk afdeling på flere hospitaler samt fra rehabiliteringen af kræftramte borgere i Gladsaxe Kommune.

Anne Mette Rasmussen

Fagområde: Opmåler, i klinikken og ved hjemmebesøg samt administrativ medarbejder

Stilling: Sygeplejerske

E-mail: annemette@specialbandager.dk

Flere års erfaring fra medicinske og kirurgiske afdelinger på Bornholms Hospital.

Lisbeth Vorbeck

Fagområde: Opmåler i klinikken,

Stilling: Projekleder, Sygeplejerske

E-mail: lisbeth@specialbandager.dk

Opmåler i klinikken og ude. 18 års erfaring  med sårbehandling fra Viden Center for Sårheling på Bispebjerg Hospital.

June Svendsen

Fagområde: Opmåler i klinikken og ved hjemmebesøg.

Stilling: Sygeplejerske

E-mail: june@specialbandager.dk

7 års erfaring med behandling af hud og sår fra Dermato-Venerologisk afdeling og Videncenter for Sårheling på Bispebjerg Hospital.

Signe Døj Andersen

Fagområde: Pristilbud, telefonbetjening m.m.

Stilling: Administrativ sagsbehandler

E-mail: signe@specialbandager.dk

Kontoruddannet med speciale i offentlig administration

Flere års erfaring fra sagsbehandling i en kommune

Else Rasmussen

Fagområde: Telefonbetjening, pristilbud, fakturering m.m.

Stilling: Administrativ medarbejder

E-mail: else@specialbandager.dk

Cand. merc. i strategi, organisation og ledelse

Else har flere års erfaring fra branchen.

Rasmus Ogstrup Rasmussen

Fagområde: Opmåler, i klinikken og ved hjemmebesøg samt administrativ medarbejder

Stilling: Medicokonsulent

E-mail: rasmus@specialbandager.dk

Erfaring fra Hjemmeplejen og uddannelsen som Medicokonsulent.

Susanne Forsmann Holm

Fagområde: Syning af korsetter, inklusiv opmåling og tilpasning. Isyning af lommer i BH'er samt almene tilretninger

Stilling: Syerske

E-mail: susanne@specialbandager.dk

35 års erfaring fra forskellige systuer, heraf ca. 20 år fra branchen

Jette Hansson

Fagområde: Trimmer butikken og varetager en række interne serviceopgaver

Stilling: Servicemedarbejder

E-mail: jette@specialbandager.dk

Butiksuddannet

Jette har flere års erfaring fra branchen